Як правильно підібрати кухонну витяжку

Вибір витяжки


Кухонна витяжка - це не просто пристрій для очищення повітря від випарів і диму, а так само захист вашої техніки і меблів від жирного нальоту і виведення неприємного запаху з кухні. Тому якщо ви любите приготувати кулінарні шедеври і ваша кухня невеликих габаритів або ж ви використовуєте газові плити, то кухонна витяжка вам просто необхідна в цьому складному рівнянні. Тому ми розповімо, як правильно підібрати ідеальний варіант приладу для вашої кухні, а так само про різновиди витяжок.

Першим кроком при виборі витяжки повинен бути вибір її типу. Вони бувають проточні (прилади, які працюють тільки на відведення повітря назовні через вентиляційну шахту), рециркуляційні (які працюють не тільки на відведення повітря, а так само на його очищення і повернення в приміщення). При монтажі витяжки для другого режиму необхідно встановлювати додаткові вугільні фільтра, однак це значно знижує продуктивність приладу, на що варто звернути свою увагу.

Для того щоб ваша витяжка повністю справлялася зі своїми обов'язками вам необхідно правильно вирахувати її оптимальну продуктивності для цього. Визначається це досить просто: площа приміщення (м2) × на висоту (м) × показник кратності 12. Тому вам необхідно вибирати моделі, де цей показник не нижче вирахуваний за цією формулою.

Так само важливим параметром в витяжці є її ширина. Вона повинна відповідати розміру кухонної плити, щоб ефективно прибирати все пари і домішки з повітря. Якщо ж у вас на кухні встановлена ​​нестандартна плита на 4-ри конфорки, то варто подумати про покупку витяжки меншого або більшого розміру.


Для комфортного використання витяжки так само необхідно звернути увагу на такі параметри, як:

 • Освітлення приладу. Для зручності в готуванні і кращої видимості під час вечірнього приготування страви вам допоможе вбудовані лампи. Вони бувають різних розмірів, форми і видів. Найпопулярніші це лампи розжарювання, галогенні, світлодіодні, люмінесцентні і неонові.
 • Панель управління. Управління у витяжках може дуже варіюватися: від механічного кнопкового до сенсорного. Так само великим плюсом у регулюванні приладу є - пульт управління. Правда таке доповнення є не у всіх витяжках, тому на це варто звернути увагу.
 • Рівень гучності. Один з важливих чинників при виборі витяжки, на який варто звернути свою увагу. Всі прилади мають свій рівень шуму, який вимірюється в Дб. Комфортним рівнем гучності для знаходження на кухні є - 50-55 Дб. Так само рівень шуму не повинен перевищувати 60 ДБ, інакше тривала робота приладу буде гнітюче впливати на стан організму. Рівень гучності безпосередньо залежить все від встановленого мотора і правильного монтажу витяжки. Тому необхідно грамотно підібрати оптимальну модель витяжки з хорошою продуктивністю і нормальним рівнем шуму.


Типи витяжок


Так само хотілося б розповісти про різні типи витяжок. Вони бувають:

 • Телескопічні - прилади з висувною панеллю. Досить зручний варіант для невеликої або середнього розміру кухні.
 • Повновбудовувані - витяжки, які повністю ховаються в кухонний гарнітур. Вони зручні тим, що зовні видно тільки робоча панель приладу, а вся її функціональна частина ховається в кухонній підвісній полиці.
 • Купольні або камінні - один з варіантів класики. Досить прості у використанні, але габаритні, тому для маленьких кухонь їх рідко використовують.
 • Похилі - декоративні витяжки, завжди з оригінальним і сучасним дизайном з вкрапленням декору.
 • Т-образні - камінні витяжки з великою продуктивністю. Завдяки своїй будові і плоскою широкої робочої поверхні — швидко і ефективно видаляють пари і домішки з повітря.
 • Циліндричні - ці прилади роблять з більш потужним мотором, для більш ефективної вентиляції, так як їх область захоплення повітря невелика.
 • Острівні - варіант витяжки, який найкраще кріпити над великою робочою острівної поверхнею. Вони монтуються безпосередньо до стелі і підходять для великих кухонь в цілому.


Для того щоб вибрати хороший варіант витяжки для своєї кухні варто підбирати її під тон фасаду вбудованих меблів або під колір стін. Так само під сучасний інтер'єр добре підійдуть пристрої з нехитрою формою і красиво обрамленими і закругленими краями.

heading_title

text_check_sn

text_contact_us

 • 21 V. Hvojki str., Kiev, 04655
 • 0 800 217 777
 • support@riffelberg.com
 • ПН-ПТ 9:00 - 18:00

text_contact_form_link